Antyoksydanty w kosmetykach. Jak uchronić się przed wolnymi rodnikami?

antyoksydanty w kosmetykach

Każdego dnia nasza skóra atakowana jest przez wolne rodniki, które uszkadzają kolagen i elastynę, a tym samym przyspieszają proces starzenia. Zła wiadomość jest taka, że ciężko się przed nimi ukryć, ponieważ są praktycznie wszędzie. Wolne rodniki atakują nas z powietrza, klimatyzacji czy ekranu naszego smartfona.

Czytaj dalej Antyoksydanty w kosmetykach. Jak uchronić się przed wolnymi rodnikami?

Mleczko oczyszczające Kahina Giving Beauty w Vogue Polska

kahina giving beauty

CZYSTE INTENCJE Lubię, jak po umyciu skóra „skrzypi”. choć wiem, że to dla niej niedobre. Chusteczkami i wacikami trę ją mocno, bo to daje mi poczucie czystości. Czego powinnam unikać i jak umyć twarz, żeby nie naruszyć bariery ochronnej naskórka? Nawet eksperci mają na ten temat sprzeczne opinie.

Czytaj dalej Mleczko oczyszczające Kahina Giving Beauty w Vogue Polska

Wywiad z Josh Rosebrook

josh rosebrook

Josh Rosebrook twórca amerykańskiej marki produkującej kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz włosów. Jego kosmetyki produkowane są ręcznie, w małych partiach z naturalnych i organicznych składników najwyższej jakości, a każdy produkt jest niezwykle efektywny i czysty. Stylista fryzur amerykańskich celebrytek i jego wyjątkowe produkty są uwielbiani przez takie gwaizdy jak Tori Spelling, Mila Kunis, Olivia Wilde, Alicia Silverstone. Czytaj dalej Josh Rosebrook

Historia Kahina Giving Beauty

historia kahina giving beauty

Historia Kahina Giving Beauty zaczęła się w roku 2007, kiedy to Katherine L’ Heureux (założycielka i CEO firmy) odbyła podróż do Maroko. Pech chciał, iż wszystkie jej kosmetyki zostały skonfiskowane na lotnisku w związku z czym do Maroko dotarła bez produktów do pielęgnacji. Wrażliwa skóra Katherine, dodatkowo wysuszona przez ostry klimat Maroko, zmusiły ją do eksploracji lokalnych kosmetyków. Zwróciła się do swojego przewodnika z zapytaniem o sposób w jaki Marokanki nawilżają swoją skórę. Przewodnik polecił jej lokalny, ręcznie wytwarzany olej arganowy, który absolutnie pokochała.

Czytaj dalej Historia Kahina Giving Beauty

Kosmetyki naturalne, organiczne oraz wegańskie

W świecie kosmetyków naturalnych, organicznych oraz wegańskich panuje zamęt, który bardzo często i chętnie wykorzystywany jest przez producentów kosmetyków. Nagminnie można spotkać sytuację, kiedy na produkcie widnieje napis, iż dany preparat jest kosmetykiem naturalnym, a w rzeczywistości z naturalnością ma niewiele wspólnego. Wynika to z tego, iż na chwilę obecną oficjalna definicja kosmetyków naturalnych nie została prawnie uregulowana, a luka ta jest chętnie wykorzystywana, bo „co nie jest zakazane, to jest dozwolone”.

Czytaj dalej Kosmetyki naturalne, organiczne oraz wegańskie