Katherine L’Heureux i historia Kahina Giving Beauty

Katherine L'Hereux

Katherine L’ Heureux założycielka oraz CEO marki Kahina Giving Beauty wychowała się w Napa Valley, USA. Jej pierwsze spotkanie z ideą „bezpiecznych kosmetyków” nastąpiło na początku lat 90-tych, kiedy to pracowała w Bare Escentuals Mineral Make up. W tamtym czasie koncepcja naturalnych kosmetyków była mało popularna.  Świadomość toksyczności składników znajdujących się w konwencjonalnych produktach nastąpiła prawie dekadę po tym, jak ona sama odkryła efektywność naturalnej pielęgnacji.

 

Podróż do Maroko i olej arganowy

W 2007 r. Katherine odbyła podróż do Maroko, gdzie po raz pierwszy poznała olej arganowy oraz na własnej skórze doświadczyła jego wyjątkowego działania. Zaintrygowana historią jego unikatowej produkcji, postanowiła stworzyć linię etycznych, naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy oraz ciała, gdzie sercem marki miał stać się właśnie kultowy olej arganowy. Oficjalnie marka została założona w 2008 r. w Nowym Jorku, a jej naczelnymi zasadami są prostota, efektywność, etyczność, bezpieczeństwo oraz piękno.

Maroko

 

Od tamtego momentu Katherine odbyła bardzo wiele podróży do Maroko w celu znalezienia najlepszej jakości oleju arganowego. Mając sporo szczęścia poznała Berberki tj. rdzenne mieszkanki Maroko, które ciężko pracują podczas ekstrakcji oleju. Widząc ogrom pracy jaki kobiety wkładały w produkcję marokańskiego złota, Katherine postanowiła, iż zrobi wszystko, aby uhonorować Marokanki. W dowód uznania ich podpis oraz znak graficzny widnieją na każdym opakowaniu produktu.

 

kahina giving beauty zany graficzny

W Maroko wiele kobiet nie potrafi pisać, a wynika to z tego, iż Państwo nie przykłada wagi do edukacji kobiet. Zjawisko to bardzo uderzyło Katherine. Widząc jak znacząco kobiety przyczyniają się do produkcji wyjątkowych produktów, postanowiła zbierać fundusze na poprawę sytuacji Berberek oraz ich rodzin.Marka wspiera finansowo inicjatywy pomagające Berberkom (np. dostęp do edukacji – Education for all in Marocco).

kahina katherine Berber woman

 

Kahina Giving Beauty przeznacza część dochodu na pomoc związaną z poprawą sytuacji kobiet.

katherine kahina

„Nawet w tak, mogłoby się zdawać mało znaczących kwestiach jak wybór produktów do pielęgnacji, ważne jest podejmowanie świadomych decyzji. Wybór Naturalnej Pielęgnacji, może przyczynić się do poprawy warunków życia innych ludzi”

Katharine L’Heureux – Założycielka Kahina Giving Beauty

Marokańska pielęgnacja

kahina giving beauty

Kahina Giving Beauty powstała z miłości do niezwykłej marokańskiej pielęgnacji. Marka łączy dobrodziejstwa natury z tamtejszej ziemi wraz z innymi składnikami z całego świata starannie dobranymi pod względem jakości oraz pozyskanymi z małych, rodzinnych farm. Kosmetyki oparte są na składnikach takich jak olej arganowy, nawilżający olej z opuncji figowej, oczyszczająca glinka rhassoul, tonizująca zielona herbata, kojące skórę aloes i róża oraz antybakteryjny rozmaryn. Połączenie tych wyjątkowych składników z innymi naturalnymi surowcami pochodzącymi z małych rodzinnych farm zaowocowało powstaniem efektywnej, etycznej linii kosmetyków do twarzy oraz ciała.

Misja marki

Produkty Kahina  Giving Beauty są rozważnie produkowane od samego początku, aż do końca z naciskiem na kulturalną oraz środowiskową równowagę ekologiczną, a to znaczy że:

 • Składniki są pozyskiwane etycznie
 • Brak niebezpiecznych składników SLS.SLES, PEG itp.
 • Efektywne, zielone formuły bazujące na ostatnich odkryciach
 • Certyfikowane, naturalne i organiczne formuły
 • Opakowania wyprodukowane z przetworzonego papieru
 • Butelki wytworzone z najwyższej jakości ultrafioletowego szła chroniącego składniki przed działaniem światła, promieni

 

 

Pozdrawiam

Karolina

Promienna skóra a seks

Promienna skóra a seks

Seks oprócz tego, że jest przyjemny to także ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a w tym na wygląd naszej skóry. Aktywność seksualna od 1 – 3 razy w tygodniu pomaga walczyć z przedwczesnym starzeniem całego organizmu, a do tego rewelacyjnie wpływa na wygląd skóry 😊 .

8 powodów, dla których warto uprawiać seks.

1.Redukcja stresu, obniżenie ciśnienia krwi, ochrona serca.

Seks redukuje poziom stresu, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, a do tego chroni nasze serce przed wieloma chorobami. Naukowcy z Uniwersytetu Paisley w Szkocji przeprowadzili badania, w których przebadali 24 kobiety oraz 22 mężczyzn w celu zweryfikowania zależności między uprawianiem seksu, a poziomem stresu. Wnioski jakie wyciągnęli były dla nich niezwykle zaskakujące, gdyż okazało się, że osoby aktywne seksualnie lepiej radziły sobie z wystąpieniami publicznymi, miały niższe ciśnienie krwi oraz lepsze samopoczucie niż te, które seksu nie uprawiały.

 

2. Ochrona przed rakiem.

Systematyczne stosunki obniżają ryzyko rozwoju raka prostaty u mężczyzn, a u kobiet raka piersi.

 

3. Zdrowy sen.

Seks wspomaga zdrowy sen. W trakcie orgazmu jest uwalniana z organizmu oksytocyna oraz endorfiny (hormony szczęścia) odpowiedzialne za odstresowanie , relaks, a także prolaktyna tj. hormon powodujący senność.

 

4. Regulacja pracy hormonów, eliminacja toksyn.

Regularne stosunki seksualne regulują pracę hormonów oraz usuwają z organizmu toksyny. Wpływa to na fakt minimalizowania trądziku dzięki czemu osoby wcześniej borykające się z niedoskonałościami zyskują czystą i promienną skórę, a my sami wyglądamy i czujemy się bardziej radośni oraz pełni energii.  Dodatkowo wytwarzana jest serotonina wpływająca na nasze lepsze samopoczucie.

 

5. Środek przeciwbólowy.

Skuteczny oraz bezpieczny środek przeciwbólowy. Pod wpływem uwalnianych w organizmie hormonów nieprzyjemne dolegliwości są łagodzone, a my nie musimy uciekać się do zdradliwej farmakologii.

 

6. Produkcja tlenu oraz krwi.

W trakcie stosunku następuje zwiększenie produkcji tlenu oraz krwi dzięki czemu cera staje się promienna i dobrze nawilżona.

 

7. Produkcja kolagenu.

Zwiększona produkcja kolagenu to prewencja przed powstawaniem starczych plam oraz obwisaniu skóry. W sytuacjach stresowych w organizmie wytwarzany jest kortyzol (hormon stresu) odpowiedzialny za powstawanie zmarszczek. Dr. Joel Schlessinger oraz Elizabeth Lombardo, Ph.D. psycholog kliniczny są zgodni, iż regularny seks działa terapeutycznie na cerę, gdyż w trakcie orgazmu uwalniany jest estrogen, pobudzający produkcję kolagenu dzięki czemu cieszymy się wygładzoną, elastyczną skórą.

 

8. Poprawa stanu włosów i paznokci.

Seks poprawia także stan włosów i paznokci dzięki uwolnieniu hormonów oraz przyspieszeniu metabolizmu składników odżywczych. Dzieje się to za sprawą rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz szybszego krążenia krwi.

Dodatkowe korzyści

Dodatkowymi argumentami przemawiającymi za aktywnością seksualną są redukcja wagi oraz poczucie bezpieczeństwa. W trakcie stosunku spalamy kalorie oraz zacieśniamy więź emocjonalną z naszym partnerem. W wyniku uwolnienia oksytocyny podczas orgazmu, kochankowie odczuwają zwiększoną potrzebę bliskości. Ponadto pod wpływem hormonu miłości wyzwalane zostają także opiekuńczość oraz potrzeba obrony partnera przed niebezpieczeństwem.

 

❤❤❤

Jeśli chcesz wyglądać pięknie i młodo to zdecydowanie postaw na regularny seks , ale pamiętaj także o grze wstępnej. Zmysłowy masaż przed nie tylko nasili doznania, ale również zwiększy korzystny wpływ seksu na skórę. Do masażu możesz użyć Essaouira Body Serum o orientalnym zapachu nadanym przez olejki róży, lawendy, geranium i drzewa sandałowego co jeszcze bardziej pobudzi Wasze zmysły.

 

Karolina 😊

Źródła

H. Lancer, Skóra Pełna Blasku

https://www.womenshealthmag.com/beauty/skin-benefits-of-sex/slide/6

Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Paisley dostępne na stronie: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0301051105000736

Kosmetyki naturalne, organiczne oraz wegańskie

W świecie kosmetyków naturalnych, organicznych oraz wegańskich panuje zamęt, który bardzo często i chętnie wykorzystywany jest przez producentów kosmetyków. Nagminnie można spotkać sytuację, kiedy na produkcie widnieje napis, iż dany preparat jest kosmetykiem naturalnym, a w rzeczywistości z naturalnością ma niewiele wspólnego. Wynika to z tego, iż na chwilę obecną oficjalna definicja kosmetyków naturalnych nie została prawnie uregulowana, a luka ta jest chętnie wykorzystywana, bo „co nie jest zakazane, to jest dozwolone”.

Jeżeli chcecie sprawdzić na ile dany kosmetyk jest rzeczywiście naturalny to zalecam czytanie składów INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingridents). Na początku przygody ze składami, czytanie etykiet może wydawać się skomplikowaną czynnością, ale po przeanalizowaniu kilku produktów wchodzi to w nawyk i staje się prostsze.

Jakie składniki powinny znajdować się w INCI naturalnego produktu?

 • Surowce pochodzenia roślinnego
 • Surowce pochodzenia zwierzęcego, który zostały pozyskane z żywych zwierzą (bez ingerencji w ich życie i zdrowie) np. miód, lanolina, propolis
 • Surowce pochodzenia morskiego np. algi
 • Olejki eteryczne
 • Naturalne emulgatory
 • Naturalne emolienty
 • Naturalne barwniki (CI 75100-CI 77947)
 • Konserwanty takie jak kwas benzoesowy, kwas salicylowy, kwas sorbowy, alkohol benzylowy

Jakich składników należy się wystrzegać w naturalnym preparacie?

 • Syntetyczne konserwanty np. parabeny, formaldehydy
 • Syntetyczne substancje zapachowe
 • Barwniki syntetyczne
 • Olej mineralny, parafina, wazelina
 • Glikol propylenowy oraz inne glikole
 • PEG-i
 • Silikony
 • SLS
 • SLES
 • EDTA
 • Alkohole tłuszczowe

Na etykiecie produktu składniki wymienia się w kolejności ich występowania, zaczynając od składnika, którego jest najwięcej, a kończąc na tym którego jest najmniej.

Zastanawiacie się jaka jest różnica między kosmetykiem naturalnym, organicznym a wegańskim ?

Kosmetyki naturalne – kosmetykiem naturalnym jest każdy produkt, który został wyprodukowany ze składników pochodzenia naturalnego tj. pochodzenia mineralnego, roślinnego, a także zwierzęcego, o ile surowce pozyskiwane są w sposób nie szkodzący zwierzętom np. miód, wosk pszczeli, propolis, lanolina, mleko. Ważne jest także, aby składniki były pozyskiwane przy użyciu metod fizycznych np.  ekstrakcja, filtracja, suszenie czy destylacja, dzięki czemu następuje niskie przetworzenie materiału. Pozwolenie dostały także procesy biotechnologiczne dzięki którym otrzymujemy np. kwas hialuronowy.

Kosmetyki organiczne –  są to produkty, które zostały wyprodukowane ze składników pochodzących z upraw ekologicznych, a to oznacza, iż ich „szlachetne” pochodzenie potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami poświadczającymi, iż dany produkt pielęgnowany był zgodnie z tradycyjnymi metodami upraw oraz bez ingerencji chemii.

Kosmetyki wegańskie – kosmetyki, które zostały wyprodukowane ze składników pochodzenia roślinnego, lecz nie zawierają w swoim składzie składników pochodzących od zwierząt tj. miód, propolis, lanolina.

Kahina Giving Beauty

Marka Kahina Giving Beauty otrzymała certyfikat ECOCERT poświadczający naturalność oraz organiczność produktów oraz Leapping Bunny tj. Skaczący Królik potwierdzający brak testów na zwierzętach poczynając od fazy produkcji, aż do momentu przekazania kosmetyku w ręce konsumentów.

🌸🌸🌸

Mam nadzieję, iż spotkanie z marką Kahina Giving Beauty zainspiruje Was do tego, aby dokonywać świadomych wyborów w zakresie pielęgnacji. Decydując się na kosmetyki naturalne nie tylko dbamy o naszą urodę i zdrowie, ale także troszczymy o pochodzenie składników oraz ludzi pracujących przy wytwarzaniu surowców.

Naturalna Pielęgnacja = Świadoma Pielęgnacja

 

Pozdrawiam

Karolina 😉

 

 

 

Kahina Giving Beauty

100% naturalna , organiczna, nie testowana na zwierzętach marka Kahina Giving Beauty założona w 2008 r. przez Katherine L’ Heureux, wprowadziła na rynek linie kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, których siła leży w dokładnie wyselekcjonowanych składnikach pełnych minerałów , witamin oraz antyoksydantów . Dzięki odpowiedniemu połączeniu, produkty działają synergistycznie w rezultacie dając efekt dobrze odżywionej, zbilansowanej oraz rozświetlonej cery, a przy tym są odpowiednie dla każdego rodzaju skory.

DLACZEGO KAHINA GIVING BEAUTY?

 • Tylko certyfikowane, naturalne i organiczne produkty przyjaznde dla zdrowia i urody 💚
 • Minimalnie przetworzony olej arganowy pozyskiwany prosto z Maroko
 • Składniki pozyskiwane są fair trade z całego świata
 • Marka nagrodzona certyfikatami Eco Cert oraz Leaping Bunny
 • We współpracy z organizacjami pozarządowymi producent wspiera kobiety pozyskujące olej arganowy oraz ich rodziny
 • Papierowe opakowania pochodzą z recyklingu
 • Kosmetyki przechowywane w butelkach z ciemnego szkła, chroniące  przed utlenieniem

Czy wiesz, że potrzeba aż 8 godzin, aby 1 Berberka ręcznie rozłupała wystarczającą ilość orzechów arganowych z których uzyska się 1 litr oleju (tj. aż 30 kg owoców arganu!) ?

 

🌿 KAHINA GIVING BEAUTY – GIVING BEAUTY 🌿

 

Karolina