Opublikowano

Josh Rosebrook

josh rosebrook

Wywiad z Josh Rosebrook

 

Josh Rosebrook twórca amerykańskiej marki produkującej kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz włosów. Jego kosmetyki produkowane są ręcznie, w małych partiach z naturalnych i organicznych składników najwyższej jakości, a każdy produkt jest niezwykle efektywny i czysty. Stylista fryzur amerykańskich celebrytek i jego wyjątkowe produkty są uwielbiani przez takie gwaizdy jak Tori Spelling, Mila Kunis, Olivia Wilde, Alicia Silverstone.

Witaj Josh! Czy możesz nam powiedzieć co nieco o sobie oraz swojej marce? Zanim stworzyłeś linię produktów do pielęgnacji byłeś cenionym fryzjerem. Jak to się stało, że zainteresowałeś się pielęgnacją? I co zainspirowało Cię, aby wystartować w branży Clean Beauty?

Pielęgnacja pociągała mnie od zawsze. Jeszcze w liceum zacząłem stosować maseczki oraz produkty nawilżające skórę twarzy. Sięgając wstecz pamięcią mogę powiedzieć, iż był to pewnego rodzaju rytuał, który pozwolił mi polubić siebie w czasie, kiedy miałem niską samoocenę. Moje zainteresowanie pięknem wzrosło jeszcze bardziej kiedy wybrałem się na studia kosmetologiczne. Kiedy przeszedłem na dietę roślinną, odkryłem także organiczną pielęgnację. W tamtym czasie zacząłem szukać więcej informacji na temat ziołowych oraz roślinnych składników oraz tego jaki mają efekt na skórę twarz oraz skórę głowy. Pewnego dnia zrozumiałem jak wiele korzyści przynoszą, dlatego zacząłem tworzyć własne pielęgnacyjne formuły, których rezultaty były niewiarygodne. Jako fryzjer, bardzo lubiłem radzić moim klientom jakich produktów oraz składników powinni szukać. Czułem się przy tym spełniony, ponieważ tak wielu ludzi szukało porady, a ja potrafiłem im pomóc, wskazując odpowiedni produkt. I tak to się zaczęło.

 

Nazwa marki wywodzi się z Twojego własnego imienia i nazwiska tak jak jest to w przypadku Tata Harper czy May Lindstorm. Czy od zawsze marzyłeś, aby nazwać markę swoim imieniem? Czy był to czysty przypadek?

Jest kilka powodów, dla których nazwałem markę swoim imieniem i nazwiskiem. Po pierwsze, moim celem było stworzenie najbardziej czystych, skutecznych i organicznych produktów jakie były dostępne na rynku. Wierzę całym sobą w czystość i skuteczność moich produktów, a kiedy wierzysz w coś bardzo mocno, zaczynasz się z tym utożsamiać. W sektorze Clean Beauty jest bardzo dużo hipokryzji. Powstaje wiele naturalnych marek, które nie mają doświadczenia ani wiedzy. Ponadto dając produktom swoje nazwisko, budujesz u klientów zaufanie. Klient może polegać na Tobie i poza samą marką widzą też człowieka.

 

Jedną z rzeczy, która czyni Twoją markę wyjątkową jest to, że nie używasz syntetyków, nawet jeżeli wydają się być bezpieczne. Wolisz używać ich botanicznych odpowiedników. Możesz nam powiedzieć, dlaczego? Które składniki są Twoimi ulubionymi?

Jako że moje produkty są całkowicie naturalne i organiczne, nie ma sensu używać syntetyków. Zgadza się. Wiele z nich zostało potwierdzonych jako efektywne, a konwencjonalne i naturalne marki często ich używają.

Rośliny działają synergistycznie na poziome zarówno skóry jak i energii ciała. Wierzę w siłę czystych, roślinnych ekstraktów i profesjonalnych formuł. Fascynującym jest dla mnie fakt, iż mogę oferować coś czystego i nowego. Praca nad włączeniem składników aktywnych pochodzenia naturalnego jest zdecydowanie bardziej pociągająca. Dzięki botanicznym odpowiednikom, nie zostaje zniszczona naturalność produktów. Składniki naturalne oraz ich składowe tworzą środowisko wspierające, które uczestniczy w uzdrawianiu ciała, kiedy jest taka potrzeba. Niestety syntetyki nie są już tak inteligentne. Składniki organiczne mają wolność dzięki czemu mogą współpracować razem co czyni je jeszcze bardziej efektywnymi i niewiarygodnie adaptogennymi. To jest zupełnie inne podejście do zdrowia i skóry. Fascynuje mnie praca z naturą i jej skarbami. Wyszukiwanie składnika, nauka jak go wykorzystać, aby był jak najbardziej przyswajalny dla skóry. Prawdzie rośliny mają siłę, ponieważ zawierają sporo składników odżywczych oraz przynoszą dużo fitochemicznych korzyści, podczas gdy syntetyki tego nie posiadają.

W tym momencie najbardziej lubię sok aloesowy, masło shea, olej z konopi. To są moje klasyki. Dodatkowo przepadam także za olejkiem paczuli, marokańskim rumiankiem, grejpfrutem, drzewem sandałowym, limonką, gałką muszkatołową.

 

Nawiązując do używania najczystszych składników, często przedstawiasz wyjątkowe podejście do pielęgnacji (np. suche oczyszczanie olejem). Jak wpadasz na takie rozwiązania?

Suche oczyszczanie olejem jest techniką, którą wymyśliłem dla siebie kilka lat temu. Uważam, iż nadmierna ekspozycja na wodę powoli niszczy skórę. Po prostu taka teoria ma dla mnie sens i niewiarygodnie dobrze działa na moją skórę.

Podczas pracy z moimi klientami, zawsze szukam rozwiązania na ich problemy skórne zarówno twarzy jak i głowy. Wielu ludzi próbowało już prawie wszystkiego, zaczynając na OTC, a kończąc na przepisywanych przez dermatologa receptach. Suche oczyszczanie olejem jest metodą, której efektywność została potwierdzona na skórze normalnej, suchej, wrażliwej, skórze z trądzikiem różowatym, a także skórze łatwo wysuszanej przez kontakt z wodą.  Radząc swoim klientom zawsze staram się przedstawiać rozwiązania, które zadziałały na mnie bądź na innych moich klientach. Przez lata zebrałem imponującą ilość danych dotyczących skóry twarzy, skóry głowy, typów włosów. Właśnie poprzez pracę nad włosami, skórą głowy i twarzy klienta, tworzę swoje produkty. Najpierw zbieram informacje o kliencie, a następnie wykorzystuję wiedzę w produkcji.

 

Jak wygląda Twoja praca nad nowymi produktami? Masz w głowie plan zanim zabierzesz się do tworzenia nowego produktu?

Dzieję się to na wiele różnych sposobów, ale ostatecznie wszystko zaczyna się od jasnego celu, który chcę osiągnąć. Podążam za swoją weną oraz przeczuciem. Może być tak, że pewien składnik przyciąga mnie do siebie, w konsekwencji czego wena rośnie. Podczas procesu produkcji zadaję sobie sporo pytań, słucham i rozmyślam co okaże się najlepszym rozwiązaniem, co najlepiej zadziała, co jest potrzebne i na ile będzie skuteczne. Prowadzę także notatnik z produktami, które zaprojektowałem. Kiedy mam wenę to pracuję nad formułami. Pracuję tylko wtedy, kiedy jestem zainspirowany. Nie sądzę, aby kreatywność dobrze działała, kiedy zmuszasz się i próbujesz na siłę. Jeżeli tak pracujesz to w następstwie blokujesz swoją prawdziwą kreatywność i jesteś niewolnikiem umysłu. Te myśli nie są twoimi myślami, lecz innych ludzi.

 

Jesteś jednym z najbardziej lubianych ludzi w branży kosmetyki naturalnej. Twoi klienci oraz obserwatorzy uwielbiają Ciebie, a ty sam zyskałeś status super gwiazdy. Produkty, które ostatnio wprowadziłeś zostały wyprzedane w ciągu kilku dni. Jako to jest być taki głosem przewodnim w branży?

To bardzo miło, kiedy tak mówisz, ale ja tego nie widzę w ten sposób. Rzeczywiście jest miło mieć głos i być słuchanym. Używam swojego głosu, aby pomagać ludziom.  Pomóc ludziom zrozumieć siebie oraz ich skórę, włosy, holistyczne podejście do zdrowa. Pomóc ludziom, aby poczuli się usłyszani i zrozumiani jest jedyną rzeczą która się liczy, a ja dzięki temu czuję się dobrze. Próbuję być okrętem dla informacji, świadomości, wiedzy, którą przekazuję od siebie do innych. Tutaj nie chodzi o mnie. Wiedza, którą nabyłem i mądrość, którą praktykuję tak naprawdę nie jest moja. To jest tylko co wyniosłem ze swoich doświadczeń i zastosowałem w życiu.

 

Gdybyś miał polecić 3 produkty osobie, która do tej pory nie miała styczności z Twoją marką ani świadomą pielęgnacją, co by to było

Peeling enzymatyczny

Mgiełka nawilżająca

Odżywcza maść do twarzy

 

Jedną z rzeczy, którą lubię w Tobie jest to, że jesteś szczęśliwy używając swoich wpływów, aby wspomóc inne marki, nawet jeżeli są Twoją konkurencją. Masz jakieś ulubione produkty innych marek?

Zgadza się. Nadmierna rywalizacja zabiera całą zabawę. Myślenie, że wciąż jesteś zagrożony przez rywali jest bardzo męczące. Tak naprawdę to w branży Beauty jest wystarczająco dużo miejsca dla każdego. Niestety jest wiele nie współpracujących ze sobą marek, które negatywnie wypowiadają się na temat konkurencji. Takie marki czują się zagrożone i nie żyją w dostatku. Szanuję Ciebie, jeżeli w branży Clean Beatuy jesteś z pasji i prawdziwych pobudek.

Bardzo lubię dzielić się wiedzą na temat wartościowych produktów. Plus sam jestem konsumentem i lubię pogadać o produktach innych ludzi, a nie tylko swoich. Dodatkowo bardzo lubię założycieli innych marek i darzę ich ogromnym szacunkiem.

Meow Meow jest wyjątkową linią. Proste, wysokiej jakości formuły dostępne dla kieszeni każdego konsumenta.

Kari Gran, the Lip Whip jest jedną z najbardziej niewiarygodnych formuł dla ust, którą kiedykoliwek stosowałem. Karo jest wyjątkową osobą z piękną i elegancką kolekcją.

Skin Owl jest świetną linią. Annie jest świetną makijażystką i twórcą.

Osmia Organics to kolejna świetna kolekcja

Labella Figura Beauty została stworzona z pasji i doskonałości. Victoria jest pionierką w brażny clean beauty, a jej produkty są bardzo inspirujące

May Lindstorm ma piękne produkty oraz filozofię

Zoe Organics jest świetną marka przenaczoną dla rodzin z dziećmi

Mahalo kolejna świetna marka

Demamiel jest wyjątkowa i inspirująca

Olej eteryczne Hope Gillerman  są najwyższej jakości, a jej książka jest wspaniała i bardzo wychowawcza

Laurel posiada świetną linię

Captain Blankenship jest super. Kocham jej produkt i markę.

Lilfox oferuje świetne produkty

 

Jakie masz zainteresowania oprócz pielęgnacji?

Moje psy, natura, wspinaczka, czas z przyjaciółmi i rodziną. Gotowanie, dobre wino i jedzenie, humor. Fascynują mnie ludzie, ich osobowości i system wartości. Uwielbiam jogę i medytację. Nic nie czyni mnie bardziej skupionym niż medytacja. Oprócz tego też lubię czytać. Czytam o świadomości i duchowości. Kocham olejki eteryczne, perfumy, a także prace w ogrodzie.

 

Co byś poradził moim czytelnikom?

Po pierwsze nie musicie nakładać codziennie 20 produktów. To jest niepotrzebne i drogie. Wszyscy się starzejemy czy tego chcemy czy nie, ale możemy ten proces spowolnić, wyglądać dobrze i cieszyć się pełnią życia.

Nie gnajcie do nowych produktów, ponieważ myślicie, że będą idealne dla waszej skóry.

Wydaje mi się, że ludzie nie myją swoich włosów wystarczająco dobrze. Wielu z nich często ma włosy i skórę głowy brudną. Ludzie zostali nauczeni, iż częste mycie jest złe. I to jest prawda o ile myjesz głowę często i używasz agresywnych, syntetycznych i sztucznie perfumowanych szamponów, które są okropne dla skóry głowy. Częste mycie włosów przy użyciu delikatnych szamponów z czystymi składami bez sztucznych dodatków jest świetne. Pielęgnacja włosów produktami bogatymi w czyste oleje i zioła efektywnie oczyści brud, zanieczyszczenia, resztki produktów i zatroszczy się o zdrową skórę głowy, czego następstwem będą zdrowe włosy.

Obcinajcie rozdwojone końcówki, które wyglądają okropnie i niszczą zdrowy wygląd włosów.

Współpracujcie ze swoją skórą. Nie siłujcie się z nią. Ona wie, jak się uleczyć, aby wyglądać zdrowo i promiennie.

Wyjdź poza schemat – wspomagaj skórę i odżywiaj ją czystymi i naturalnymi składnikami.

 

Źródło:

www.justaskarjun.com, Behid The Brand: Q & A With Josh Rosebrook

Image: https://www.vogue.it/en/beauty/beauty-news/2013/05/josh-rosebrook-eco-hair-skin-hair-stylist-celebrities#ad-image274966