Opublikowano Dodaj komentarz

Promienna skóra a seks

Promienna skóra a seks

Promienna skóra a seks

Promienna skóra a seks… Seks oprócz tego, że jest przyjemny to także ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. W tym na promienny wygląd naszej skóry. Aktywność seksualna od 1 – 3 razy w tygodniu pomaga walczyć z przedwczesnym starzeniem całego organizmu, a do tego rewelacyjnie wpływa na wygląd skóry 😊 .

8 powodów, dla których warto uprawiać seks

1.Redukcja stresu, obniżenie ciśnienia krwi, ochrona serca.

Seks redukuje poziom stresu, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, a do tego chroni nasze serce przed wieloma chorobami. Naukowcy z Uniwersytetu Paisley w Szkocji przeprowadzili badania, w których przebadali 24 kobiety oraz 22 mężczyzn w celu zweryfikowania zależności między uprawianiem seksu, a poziomem stresu. Wnioski jakie wyciągnęli były dla nich niezwykle zaskakujące, gdyż okazało się, że osoby aktywne seksualnie lepiej radziły sobie z wystąpieniami publicznymi, miały niższe ciśnienie krwi oraz lepsze samopoczucie niż te, które seksu nie uprawiały.

 

2. Ochrona przed rakiem.

Systematyczne stosunki obniżają ryzyko rozwoju raka prostaty u mężczyzn, a u kobiet raka piersi.

 

3. Zdrowy sen.

Seks wspomaga zdrowy sen. W trakcie orgazmu jest uwalniana z organizmu oksytocyna oraz endorfiny (hormony szczęścia) odpowiedzialne za odstresowanie , relaks, a także prolaktyna tj. hormon powodujący senność.

 

4. Regulacja pracy hormonów, eliminacja toksyn.

Regularne stosunki seksualne regulują pracę hormonów oraz usuwają z organizmu toksyny. Wpływa to na fakt minimalizowania trądziku dzięki czemu osoby wcześniej borykające się z niedoskonałościami zyskują czystą i promienną skórę, a my sami wyglądamy i czujemy się bardziej radośni oraz pełni energii.  Dodatkowo lepsze samopoczucie zapewnia nam serotonina.

 

5. Środek przeciwbólowy.

Skuteczny oraz bezpieczny środek przeciwbólowy. Pod wpływem uwalnianych w organizmie hormonów nieprzyjemne dolegliwości są łagodzone, a my nie musimy uciekać się do zdradliwej farmakologii.

 

6. Produkcja tlenu oraz krwi.

W trakcie stosunku następuje zwiększenie produkcji tlenu oraz krwi dzięki czemu cera staje się promienna i dobrze nawilżona.

 

7. Produkcja kolagenu.

Zwiększona produkcja kolagenu to prewencja przed powstawaniem starczych plam oraz obwisaniu skóry. W sytuacjach stresowych w organizmie wytwarzany jest kortyzol. Hormon stresu odpowiedzialny jest za powstawanie zmarszczek. Dr. Joel Schlessinger oraz Elizabeth Lombardo, Ph.D. psycholog kliniczny są zgodni, iż regularny seks działa terapeutycznie na cerę. W trakcie orgazmu uwalniany jest estrogen, pobudzający produkcję kolagenu dzięki czemu cieszymy się wygładzoną, elastyczną skórą.

 

8. Poprawa stanu włosów i paznokci.

Seks poprawia także stan włosów i paznokci dzięki uwolnieniu hormonów oraz przyspieszeniu metabolizmu składników odżywczych. Dzieje się to za sprawą rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz szybszego krążenia krwi.

Dodatkowe korzyści

Dodatkowymi argumentami przemawiającymi za aktywnością seksualną są redukcja wagi oraz poczucie bezpieczeństwa. W trakcie stosunku spalamy kalorie oraz zacieśniamy więź emocjonalną z naszym partnerem. W wyniku uwolnienia oksytocyny podczas orgazmu, kochankowie odczuwają zwiększoną potrzebę bliskości. Ponadto opiekuńczość oraz potrzeba obrony partnera są wyzwalane pod wpływem hormonu miłości.

 

❤❤❤

Jeśli chcesz wyglądać pięknie i młodo to zdecydowanie postaw na regularny seks , ale pamiętaj także o grze wstępnej. Zmysłowy masaż przed nie tylko nasili doznania, ale również zwiększy korzystny wpływ seksu na skórę. Do masażu możesz użyć Essaouira Body Serum o orientalnym zapachu nadanym przez olejki róży, lawendy, geranium i drzewa sandałowego co jeszcze bardziej pobudzi Wasze zmysły.

 

Źródła

H. Lancer, Skóra Pełna Blasku

https://www.womenshealthmag.com/beauty/skin-benefits-of-sex/slide/6

Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Paisley dostępne na stronie: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0301051105000736

Dodaj komentarz